O restauracji Różany Gościniec

Odwiedzając nasz lokal udzielasz wsparcia Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”.

Historia

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” jest organizacją działającą od 2004 r. Stowarzyszenie w lutym 2010 r. otworzyło pierwsze w Radomiu niepubliczne przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami pn. „Kraina Radości”. Pod opieką Przedszkola „Kraina Radości” jest ok. 160 dzieci z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Stowarzyszenie od września 2015 roku prowadzi również Niepubliczny Żłobek „Kraina Radości”, który dysponuje 14 miejscami dla maluszków do 2,5 roku życia. W prowadzonym przez Stowarzyszenie Żłobku, profesjonalnie i z zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad dziećmi w wieku od 12 miesiąca do 2,5 lat.. Nasz Żłobek ma na celu zapewnienie opieki nad dziećmi i wspieranie ich rozwoju w atmosferze zabawy i radości.

Przez dwa lata Stowarzyszenie wspierało też dorosłe osoby niepełnosprawne w Klubie Integracji Społecznej (KIS) prowadząc dzienny ośrodek. Po zakończeniu programu KIS, Stowarzyszenie otworzyło Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) dla 40 uczestników, który jest ośrodkiem wsparcia dla osób z upośledzeniem umysłowym typu B i działa do dzisiaj.

Naszym głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w każdym tego słowa znaczeniu, dlatego otworzyliśmy restaurację pn. „Różany Gościniec”, w której także zatrudniamy pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Osoby te mają teraz możliwość udowodnić, że są potrzebne i mogą realizować się również zawodowo.

Celem zatrudnienia osób z różnych grup zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy jest  faktyczna realizacja działań, które mogą budować poczucie własnej wartości i przekładają się na sukces rynkowy organizacji.

Prowadzona działalność gospodarcza z przemyślaną aranżacją wnętrza, spójną z jej nazwą „Różany Gościniec” to marka, która już zadomowiła się w Radomiu. Wśród potencjalnych klientów „Różanego Gościńca” znajdują się zarówno osoby fizyczne jak i firmy, organizacje i instytucje (w tym samorządowe). Osoby fizyczne również są indywidualnymi gośćmi restauracji oraz organizatorami takich imprez okolicznościowych jak chrzciny, komunie, wesela.

Co jeszcze?

Organizacje NGO współpracują z restauracją podczas organizacji szkoleń, eventów, festynów. Samorząd zleca dostawę wyżywienia do różnych instytucji. Każda z tych grup klientów wymaga przygotowania specjalnej oferty.

Stowarzyszenie prowadzi również działalność w ramach realizacji własnych celów statutowych, którą obejmuje dożywianie dzieci w przedszkolach, żłobku, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i innych organizacji społecznych.

Do realizacji zamówień potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Restauracja dysponuje również dwoma samochodami, co znacznie ogranicza ryzyko niepowodzeń w realizacji zleceń dotyczących dowozu cateringu.

Prowadzenie przez Stowarzyszenie restauracji „Różany Gościniec” jest autorskim projektem integracyjnym.

Stowarzyszanie pokazuje innym przedsiębiorcom, że współpraca z niepełnosprawnymi jest możliwa a osoby niepełnosprawne również przyczyniają się do sukcesów organizacji.  Zatrudnione osoby z niepełnosprawnościami bardzo dobrze sprawdzają się w pracy jako obsługa kelnerska, pomoc kuchenna i pomoc techniczna  w restauracji.

W restauracji Różany Gościniec w Radomiu oferujemy:

– organizację imprez okolicznościowych (przyjęcia z okazji chrztu świętego, urodzinowe, imieninowe, etc.),

– obsługę imprez plenerowych,

– catering dla placówek oświatowych,

– catering dla firm,

– catering dla klientów indywidualnych.